Sanha

Modernizacja oświetlenia LED i fotowoltaika

Założona w 1964 roku Grupa SANHA, to jeden z wiodących europejskich producentów systemów połączeń do instalacji ogrzewania, wody gazu i klimatyzacji w budynkach.

Rozwój firmy zwiększył zapotrzebowanie na zużycie energii elektrycznej oraz potrzebę wprowadzenia zmian technologicznych. W ramach usługi abonamentowej,  zmodernizowano oświetlenie LED w dwóch halach produkcyjnych oraz wiacie. Następnie  firma zdecydowała się na montaż instalacji fotowoltaicznej, korzystając z produktów oferowanych przez Luneos.

111

Zainstalowanych modułów PV

53,08

Prognozowana roczna produkcja energii

41

Redukcja emisji CO2

49,95

Zainstalowana moc DC

782

Ilość wymienionych opraw

281655

Uzyskane oszczędności energii rocznie

39244

Moc zainstalowanych urządzeń

142070

Szacowane oszczędności roczne

To następna inwestycja realizowana z firmą Luneos. Zaproponowano nam kilka rozwiązań, w tym finansowych. Na każdym etapie realizacji projektu otrzymaliśmy wsparcie specjalistów

Anna Latos

Quality Group Manager w Sanha Polska

1420700

Szacowane oszczędności w trakcie trwania kontraktu LED

Etapy modernizacji oświetlenia LED

Przedstawienie oferty, przeprowadzenie audytu bieżącego stanu oświetlenia oraz przygotowanie wstępnej koncepcji modernizacji oświetlenia LED
Weryfikacja przygotowanego projektu oświetlenia LED oraz warunków pracy. Przeprowadzenie testów opraw oświetleniowych, pomiary temperatur pracy.
Doprecyzowanie kwestii technicznych oraz projektowych. Weryfikacja założeń audytu i ustalenie założeń montażu oraz potwierdzenie ich wraz z działem BHP.
Przygotowanie kompleksowej oferty w abonamencie 7 letnim oraz prezentacja wartości oferty i prognozy uzyskanych oszczędności. Podpisanie umowy wraz z serwisem Standard.
Ustalenie harmonogramu prac, nie wpływającego na pracę firmy. Dostawa opraw na miejsce. Wykonanie montażu zgodnie z przygotowanym harmonogramem.
Przeprowadzenie pomiarów natężenia oświetlenia, instalacji elektrycznej zmodernizowanych opraw.
Przygotowanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej. Weryfikacja wykonanych prac.
Podpisanie protokołu odbioru i generowanie oszczędności.

Etapy montażu instalacji PV

Przedstawienie oferty Luneos oraz przeprowadzenie Wstępnego Audytu.
Opracowanie oferty na podstawie audytu. Wybór opcji najlepiej dostosowanej do zapotrzebowania Klienta.
Doprecyzowanie kwestii technicznych oraz projektowych. Weryfikacja założeń audytu i ustalenie założeń montażu oraz potwierdzenie ich wraz z działem BHP.
Podpisanie umowy na instalację fotowoltaiczną.
Ustalenie harmonogramu prac, nie wpływającego na pracę firmy. Dostawa paneli fotowoltaicznych na miejsce instalacji. Wykonanie montażu zgodnie z przygotowanym harmonogramem
Przygotowanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej. Weryfikacja wykonanych prac.
Podpisanie protokołu odbioru i generowanie oszczędności.

Planujesz modernizację oświetlenia lub instalację paneli fotowoltaicznych? Napisz do nas, pomożemy zrealizować Twój projekt.

    Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Luneos Sp. z o.o., ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, NIP: 851-322-10-64. Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.